Chaussure nike chaussure sport sac a main nike chaussure adidas chaussure lunette de soleil Vetement Chaussure adidas Kleid Sportschuhe adidas schuhe adidas schuhe nike schuhe schmuck nike schuhe damen Taschen sonnenbrille

«Всесвітня спадщина ЮНЕСКО в руках молоді»


01.12.2016

Традиційно на Факультеті журналістики і міжнародних відносин у Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй розпочинаються унікальні лекційні та творчі заняття в рамках освітнього проекту «Тиждень міжнародника».

4

Цьогорічний захід відзначився своєю масштабністю та святковою атмосферою. На відкриття проекту до університету культури завітали поважні посли ООН та ЮНЕСКО в Україні. Урочисто гостей представив професор Михайло Поплавський:

«Я радий привітати вас із Міжнародним днем ООН та хочу представити гостей, які сьогодні знаходяться у цьому залі: Голова управління ООН з координації гуманітарних питань Барбара Манзі, заступник міністра молоді та спорту України з питань євроінтеграції, заступник голови Національної комісії України з питань ЮНЕСКО Микола Мовчан, заступник посла Латвії Каріна Лея, організатор Всеукраїнського патріотичного культурно-освітнього проекту «Всесвітня спадщина в руках молоді», голова міжнародного фонду культурного співробітництва Влада Литовченко.

Відзначу, що сьогодні Кафедра міжнародних відносин потужно розвивається та виховує студентів, які будуть гідно представляти інтереси нашої держави на міжнародному рівні. Ми покладаємо велику надію на молоде покоління. Бажаю вам світлого майбутнього та жити на позитиві».

5

Приєдналася до привітань завідувач Кафедри міжнародних відносин, доктор політичних наук Інна Костиря.

41

Влада Литовченко у своєму слові подякувала університету культури за гостинність та прекрасний прийом і розповіла про унікальний культурно-освітній проект «Всесвітня спадщина в руках молоді»: «Головним завданням нашого проекту є залучення активної молоді до збереження видатних об’єктів культурної (матеріальної й нематеріальної) та природної спадщини. Його учасники на лекціях знайомляться із суспільно важливими темами, зустрічаються з провідними науковцями, послами країн задля розуміння важливості державної спадщини, отриманої від предків, її збереження та передачі нащадкам».

7

Запрошені гості представили студентам пізнавальні презентації, у яких висвітлили питання співпраці України з ООН та ЮНЕСКО, поділилися планами на майбутнє та запропонували молоді університету культури приєднатися до участі в міжнародних проектах. Лекції проводилися трьома мовами: українською, російською та англійською.

IMG_5200

Голова управління ООН з координації гуманітарних питань Барбара Манзі розповіла про роботу організації та про її місії, наголосивши на важливості у діяльності Статуту ООН: «Варто згадати, з чого усе починалося. 71 рік тому люди об’єдналися заради миру і спільного блага в Організацію Об’єднаних Націй та створили Статут ООН, який починався зі слів: «Ми, народи Об’єднаних Націй, сповнені рішучості позбавити прийдешні покоління нещасть…», що означають: ми всі – я як представник організації та ви як майбутнє покоління – можете зробити цей світ кращим. Статут стверджує віру у гідність та цінність людини, закликає створити умови задля справедливості. Важливо зупинитися на цих цінностях, сповідувати їх, адже на нас лежить велика відповідальність».

20

Барбара Манзі подорожує у країни, де існує гуманітарна криза, координує зусилля партнерів, що прагнуть допомогти. Велику частку волонтерської допомоги, яку отримують постраждалі від подій на Сході України, надає Організація Об’єднаних Націй. Розповідаючи про нюанси своєї роботи, голова управління ООН з координації гуманітарних питань наголосила: «Для мене першочерговою є місія служіння народу та ООН. Ми працюємо на основі таких принципів, як: гуманізм, нейтральність, неупередженість і незалежність. Гуманізм означає надання допомоги, незважаючи на те, де знаходяться люди. Нейтральність – відсутність підтримки певної сторони конфлікту. Неупередженість проявляється в допомозі тільки на основі потреб, які були виявлені. Ми не створюємо відмінностей за будь-якими ознаками, головна – людина та допомога їй. А наша незалежність полягає у невикористанні політичних, економічних чи військових інтересів. Ми їдемо до людей, а не до конкретної сторони. Ми допомагаємо мирним людям».

Наприкінці свого виступу Барбара Манзі зробила студентам пропозицію співпраці, допомоги їм у дослідженнях під час навчання та висловила щиру надію на те, що колись усі люди у цьому світі будуть щасливими: «Я сподіваюся, що одного дня в мене не буде роботи, адже це означатиме відсутність криз та надзвичайних ситуацій, у яких людям потрібна наша допомога».

6

Про взаємодію України з ЮНЕСКО та іншими системами ООН майбутнім фахівцям розповів заступник міністра молоді та спорту України з питань євроінтеграції, заступник голови Національної комісії України з питань ЮНЕСКО Микола Мовчан. Спікер зосередив увагу на важливості такої організації як ООН та підкреслив: «ООН займається всіма сферами нашого життя. Проте унікальність цієї організації полягає в тому, що кожен з аспектів, розглянутих ООН, стосується молоді».

24

Микола Петрович відзначив активність України у співпраці з Організацією Об’єднаних Націй та наголосив на особливій увазі до молоді з боку нашої країни: «Українські студенти є активними учасниками суспільно-важливих процесів держави. Ми дотримуємося принципу: усі цікаві ідеї генеруються з ініціативи молоді. За допомогою участі у міжнародних проектах, конкурсах та форумах молоді люди отримують нові можливості, перспективи». Зокрема, цінний досвід студенти можуть отримати у складі української делегації в ЮНЕСКО та під час стажування в ООН, у яких Микола Мовчан запропонував узяти участь студентам університету культури.

Поділився гість і планами Міністерства України у справах молоді та спорту з питань євроінтеграції на майбутнє, серед яких унікальна груднева зустріч із Посланником Генерального секретаря ООН з питань молоді Ахмадом Альхендаві.

23

Наприкінці свого виступу Микола Мовчан порадив студентам старанно вчитися, працювати над собою і вчити іноземні мови, адже це «допоможе їм отримати «путівку в життя».

На необхідності студентської активності акцентувала увагу і заступник посла Латвії Каріна Лея: «Поки ви навчаєтесь і у вас є можливість брати участь у численних молодіжних проектах, не лінуйтеся та користуйтеся цим».

13(1)

У свою чергу, заступник посла представила пізнавальну презентацію «Латвія та спадщина ЮНЕСКО», у якій познайомила молодь з історією країни, її особливостями та культурною спадщиною, що охороняється ЮНЕСКО. Свою захоплену розповідь Каріна Лея доповнила яскравими відеоматеріалами та зазначила: «Збереження культурних цінностей в країні – це можливість для інших народів пізнати її».

Після змістовних лекцій студенти ставили питання поважним гостям про співпрацю з Організацією Об’єднаних Націй, спільні заходи та сучасні тенденції розвитку культури.

16

На завершення святкування Міжнародного дня ООН та відкриття «Тижня міжнародника» в університеті культури студенти зробили спільне фото із запрошеними гостями, а Влада Литовченко звернулася до молоді із закликом-побажанням: «Використовуйте усі можливості, слідкуйте за проектами ООН, займайтеся моніторингом заходів, живіть яскраво!»

28