Культурна спадщина як гарант миру

05.12.2016

Кафедра міжнародних відносин Київського національного університету культури і мистецтв продовжує традиційні освітні зустрічі студентів із представниками іноземних держав задля знайомства майбутніх дипломатів з особливостями політичного та культурного життя країн світу.

1

Відкриті лекції в рамках Всеукраїнського патріотичного культурно-освітнього проекту «Всесвітня спадщина в руках молоді» для студентів Факультету журналістики і міжнародних відносин КНУКіМ провели Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Ліван в Україні пані Клод Аль Хажаль та Надзвичайний і Повноважний посол Палестини в Україні Мохаммед Касем Аль-Асаад за участі начальника департаменту міжнародного співробітництва КНУКіМ, професора Оксани Білецької. Модератором заходу виступив заступник завідувача кафедри, кандидат історичних наук Володимир Наконечний.

2

15

Перше слово було надане завідувачу Кафедри міжнародних відносин, доктору політичних наук Інні Костирі. Інна Олександрівна представила студентам шановних гостей та наголосила: «Ми з вами зібралися на цікаві та корисні відкриті лекції від високоповажних гостей в дуже символічну дату. Сьогодні світ відзначає Міжнародний день толерантності та 71-шу річницю заснування ЮНЕСКО».

3

На ще одній важливій історичній події акцентувала увагу і голова Міжнародного фонду культурного співробітництва, директор Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко, яка теж долучилась до зустрічі: «Знаменною датою для світу є день прийняття Конвенції про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини. Зважаючи на необхідність збереження універсальних цінностей для майбутніх поколінь, я рада презентувати вам Всеукраїнський патріотичний культурно-освітній проект «Всесвітня спадщина в руках молоді». Він покликаний надати лідерам завтрашнього дня – молоді – можливості та навики для захисту культурної і природної спадщини національного і міжнародного рівнів».

4

Влада Володимирівна особливо підкреслила спрямованість проекту на розвиток особистості як представника нації: «У центрі будь-яких подій стоїть людина. І те, наскільки освіченою буде ця людина, визначатиме, рівень держави. Культура і культурна спадщина – це предмет національної гордості. Це те, що відрізняє нас від інших».

5

Розповідаючи про роботу України в Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, Влада Литовченко висловила свої щирі сподівання на активну участь студентів у проектах ЮНЕСКО: «Можливостей співпраці дуже багато. Це не лише охорона культурної спадщини, популяризація української культури на міжнародному рівні, а й дослідницькі програми. Слідкуйте за програмами, за цікавими темами, які можуть знайти своє відображення у ваших дослідницьких роботах та будьте цілеспрямованими й ініціативними».

6

Про співпрацю Лівану з організацією та діяльність держави в Україні КНУКіМівській молоді розповіла Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Ліван в Україні пані Клод Аль Хажаль.

7

Ліван був у числі перших країн, що приєдналися до Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури. За словами гості, мета республіки у складі ЮНЕСКО – зробити все можливе для підтримки гармонічного існування держав світу: «Ми прагнемо досягти миру за допомогою концентрації діяльності на питаннях світового порядку і ролі ЮНЕСКО, освіти в умовах сталого розвитку і її значенні для міжнародної спадщини, проблемі забезпечення прав людини».

8

Відповідаючи на численні запитання від студентів про спільні та відмінні риси культури і освіти України та Лівану й засоби збереження толерантної політики стосовно різних релігій, пані Клод Аль Хажаль наголосила: «Першочерговою для Республіки Ліван є розповсюдження культури миру на базі діалогу. Релігія нині страждає через часті прояви ідеологічного екстремізму, але ми не відмовляємося від дотримання політики свободи думки і віросповідання».

9

В свою чергу Надзвичайний і Повноважний посол Палестини в Україні Мохаммед Касем Аль-Асаад, поділився зі студентами особливостями функціонування компетенцій ЮНЕСКО в Палестині, серед яких освіта, природничі науки, точні та гуманітарні науки, комунікація й інформація.

10

Палестинський дипломат зосередив увагу присутніх на історії приєднання Палестини до Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, зауваживши: «Україна відіграла величезну роль у підтримці Палестини. Для нашої держави вступ до ЮНЕСКО став новим етапом існування. Ця подія надихнула нас стояти за офіційне право захищати свої святині, які нині є частиною культурної спадщини світу: місце народження Ісуса – Храм Різдва Христового і стежки паломників та Культурний ландшафт південної частини Єрусалима».

11

Мохаммед Касем Аль-Асаад також відзначив активне співробітництво України та Палестини як у сфері культури, так і на економічному рівні.

12

До посла студенти зверталися з питанням нюансів державної політики Палестини та порад стосовно дипломатії України. Тож Мохаммед Касем Аль-Асаад підмітив: «Палестина – це країна трьох релігій: християнства, ісламу та юдаїзму. Але нам вдається вирішувати усі проблеми. Потрібно читати історію, бо ми постійно стукаємо в одні двері».

13

Завершенням культурного заходу став обмін дружніми подарунками між гостями і Кафедрою міжнародних відносин КНУКіМ та спільними фото студентів з Надзвичайними і Повноважними послами держав.

14