Chaussure nike chaussure sport sac a main nike chaussure adidas chaussure lunette de soleil Vetement Chaussure adidas Kleid Sportschuhe adidas schuhe adidas schuhe nike schuhe schmuck nike schuhe damen Taschen sonnenbrille

Культурна спадщина як гарант миру


05.12.2016

Кафедра міжнародних відносин Київського національного університету культури і мистецтв продовжує традиційні освітні зустрічі студентів із представниками іноземних держав задля знайомства майбутніх дипломатів з особливостями політичного та культурного життя країн світу.

1

Відкриті лекції в рамках Всеукраїнського патріотичного культурно-освітнього проекту «Всесвітня спадщина в руках молоді» для студентів Факультету журналістики і міжнародних відносин КНУКіМ провели Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Ліван в Україні пані Клод Аль Хажаль та Надзвичайний і Повноважний посол Палестини в Україні Мохаммед Касем Аль-Асаад за участі начальника департаменту міжнародного співробітництва КНУКіМ, професора Оксани Білецької. Модератором заходу виступив заступник завідувача кафедри, кандидат історичних наук Володимир Наконечний.

2

 

15

Перше слово було надане завідувачу Кафедри міжнародних відносин, доктору політичних наук Інні Костирі. Інна Олександрівна представила студентам шановних гостей та наголосила: «Ми з вами зібралися на цікаві та корисні відкриті лекції від високоповажних гостей в дуже символічну дату. Сьогодні світ відзначає Міжнародний день толерантності та 71-шу річницю заснування ЮНЕСКО».

3

На ще одній важливій історичній події акцентувала увагу і голова Міжнародного фонду культурного співробітництва, директор Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко, яка теж долучилась до зустрічі: «Знаменною датою для світу є день прийняття Конвенції про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини. Зважаючи на необхідність збереження універсальних цінностей для майбутніх поколінь, я рада презентувати вам Всеукраїнський патріотичний культурно-освітній проект «Всесвітня спадщина в руках молоді». Він покликаний надати лідерам завтрашнього дня – молоді – можливості та навики для захисту культурної і природної спадщини національного і міжнародного рівнів».

4

Влада Володимирівна особливо підкреслила спрямованість проекту на розвиток особистості як представника нації: «У центрі будь-яких подій стоїть людина. І те, наскільки освіченою буде ця людина, визначатиме, рівень держави. Культура і культурна спадщина – це предмет національної гордості. Це те, що відрізняє нас від інших».

5

Розповідаючи про роботу України в Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, Влада Литовченко висловила свої щирі сподівання на активну участь студентів у проектах ЮНЕСКО: «Можливостей співпраці дуже багато. Це не лише охорона культурної спадщини, популяризація української культури на міжнародному рівні, а й дослідницькі програми. Слідкуйте за програмами, за цікавими темами, які можуть знайти своє відображення у ваших дослідницьких роботах та будьте цілеспрямованими й ініціативними».

6

Про співпрацю Лівану з організацією та діяльність держави в Україні КНУКіМівській молоді розповіла Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Ліван в Україні пані Клод Аль Хажаль.

7

Ліван був у числі перших країн, що приєдналися до Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури. За словами гості, мета республіки у складі ЮНЕСКО – зробити все можливе для підтримки гармонічного існування держав світу: «Ми прагнемо досягти миру за допомогою концентрації діяльності на питаннях світового порядку і ролі ЮНЕСКО, освіти в умовах сталого розвитку і її значенні для міжнародної спадщини, проблемі забезпечення прав людини».

8

Відповідаючи на численні запитання від студентів про спільні та відмінні риси культури і освіти України та Лівану й засоби збереження толерантної політики стосовно різних релігій, пані Клод Аль Хажаль наголосила: «Першочерговою для Республіки Ліван є розповсюдження культури миру на базі діалогу. Релігія нині страждає через часті прояви ідеологічного екстремізму, але ми не відмовляємося від дотримання політики свободи думки і віросповідання».

9

В свою чергу Надзвичайний і Повноважний посол Палестини в Україні Мохаммед Касем Аль-Асаад, поділився зі студентами особливостями функціонування компетенцій ЮНЕСКО в Палестині, серед яких освіта, природничі науки, точні та гуманітарні науки, комунікація й інформація.

10

Палестинський дипломат зосередив увагу присутніх на історії приєднання Палестини до Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, зауваживши: «Україна відіграла величезну роль у підтримці Палестини. Для нашої держави вступ до ЮНЕСКО став новим етапом існування. Ця подія надихнула нас стояти за офіційне право захищати свої святині, які нині є частиною культурної спадщини світу: місце народження Ісуса – Храм Різдва Христового і стежки паломників та Культурний ландшафт південної частини Єрусалима».

11

Мохаммед Касем Аль-Асаад також відзначив активне співробітництво України та Палестини як у сфері культури, так і на економічному рівні.

12

До посла студенти зверталися з питанням нюансів державної політики Палестини та порад стосовно дипломатії України. Тож Мохаммед Касем Аль-Асаад підмітив: «Палестина – це країна трьох релігій: християнства, ісламу та юдаїзму. Але нам вдається вирішувати усі проблеми. Потрібно читати історію, бо ми постійно стукаємо в одні двері».

13

Завершенням культурного заходу став обмін дружніми подарунками між гостями і Кафедрою міжнародних відносин КНУКіМ та спільними фото студентів з Надзвичайними і Повноважними послами держав.

14