«Культура і традиції Латвійської Республіки»

05.04.2017

Департамент міжнародного співробітництва спільно з Кафедрою міжнародних відносин ФЖіМВ розпочав курс відкритих лекцій «Культура і традиції країн світу». І сьогодні, 28 лютого, в межах курсу до студентської молоді Факультету журналістики і міжнародних відносин КНУКіМ завітала Перший Секретар, Тимчасово повірена у справах Посольства Латвійської Республіки в Україні Карина Лея.

На початку зустрічі завідувач Кафедри міжнародних відносин КНУКіМ Інна Костиря представила студентам високоповажну гостю і зазначила, що культурна дипломатія зближує український та латвійський народи й допомагає в інтеграції обох країн, адже Латвія близька за духом і багато в чому схожа з Україною.

Карина Лея повідала КНУКіМівцям про традиції, культуру, мистецтво, політику, архітектуру та звичаї латвійського народу. Вона розповіла, що назва країни походить від древніх латгалів, одного з чотирьох індоєвропейських балтійських племен. А найважливішим святом кожен латиш вважає день літнього сонцестояння – Ліго або Яни, який відзначається в ніч з 23 на 24 червня та супроводжується народними гуляннями. Цієї найкоротшої ночі року усі латвійці проводять біля багаття, співаючи пісні і насолоджуючись традиційними стравами.

За словами спікера, столиця Латвії Рига славиться кращими в Європі пам’ятками в стилі модерн. Стара Рига занесена до списку культурних пам’яток ЮНЕСКО.

«Найпопулярніший курорт Латвії – Юрмала – місце проведення таких концертів, як «Новая Волна», «Голосящий КиВиН», «Юрмалина».

Латвія дуже співоча країна. В латиському фольклорі налічується більше мільйона пісень – вони називаються дайнами.

Також моя країна відома такими знаними особистостями, як Лайма Вайкуле, Валдіс Пельш, Раймонд Паулс та Михайло Задорнов. Я думаю, ви знайомі з їх творчістю», – сказала Карина Лея.

Відповідаючи на запитання студентів ФЖіМВ, пані Карина порадила молодим даруванням не втрачати дорогоцінного часу, а вже йти працювати за спеціальністю, аби точно зрозуміти чи стане це справою всього їхнього життя.

Наостанок Інна Костиря подякувала гості за візит та цікаву й пізнавальну розповідь про Латвійську Республіку, яка збагатила знання студентської молоді і пробудила бажання неодмінно відвідати цю надзвичайну країну.