Телефони для абітурієнтів: (044) 285-44-03, 285-43-86

ОНЛАЙН-ФОРУМ ДО 150-РІЧЧЯ ЛЕСІ УКРАЇНКИ

Дата: 25.02.2021 | Рубрика: Новини

Відповідно до Указу Президента України №32/2021 від 29 січня 2021 року «Про відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки» факультет музичного мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв 24 лютого 2021 року зорганізував і провів Міжнародний мистецький онлайн-форум, присвячений постаті видатної української письменниці Лесі Українки та її творчості. Захід відбувся за інформаційної підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України і за підтримки факультету дистанційного навчання та лабораторії мультимедійних технологій КНУКіМ.

Спікерами форуму були: Софія Йосипівна Грица – етномузиколог, доктор мистецтвознавства, професор, член-кореспондент Академії мистецтв НАН України; Рауль Шалвович Чілачава – грузинський та український поет, перекладач, дипломат, науковець, доктор філологічних наук, професор, академік, лауреат Міжнародної літературно-мистецької премії імені Лесі Українки (2021 р.); Павло Михайлович Мовчан – український громадський діяч, журналіст і політик, поет, перекладач, сценарист, Заслужений діяч мистецтв України, голова ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка.

Своїми думками щодо ролі і місця мистецької спадщини Лесі Українки в українській та світовій культурі з учасниками форуму поділилися заслужений працівник культури України, секретар Всеукраїнської Національної музичної спілки, доцент КНУКіМ Петро Андрійчук і кандидат мистецтвознавства, доцент КНУКіМ Ігор Тилик.

У мистецькій програмі форуму прозвучали вірші майстрині слова, а також музичні твори, записані з голосу Лесі Українки, та пісні, створені на її поезії.

Зокрема, вразила всіх емоційна пісня «Ой місяцю, місяченьку» у виконанні випускниці ФММ КНУКіМ – солістки Національної філармонії України, заслуженої артистки України Тетяни Школьної. Вокальне тріо «Козачка» Національної філармонії України подарувало композицію «Якби мені дістати струн живих» з творів на вірші поетеси (музика Анатолія Авдієвського, Петра Гайдамаки та Ірини Кириліної).

Долучилися до мистецької частини марафону і студенти-музиканти Університету культури. Фольклористи КНУКіМ реалізували власний проєкт – композицію з голосу Лесі Українки (із записів Климента Квітки). Юлія Вітранюк, студентка 4-го курсу, учасниця 11-го сезону шоу «Голос країни» та Ігор Діденчук, студент 3-го курсу, музикант гурту Go_а, висловили особливе ставлення до творчості письменниці українською народною піснею «Посіяли, поорали – нікому збирати».

А Юлія Муравко, студентка 1-го курсу, проникливо заспівала пісню «Рання весна» на слова Лесі Українки та музику Віктора Захарченка.

Родзинкою форуму стало спільне прочитання вірша Лесі Українки «Мій шлях» студентами і викладачами факультету музичного мистецтва КНУКіМ (відео є розміщеним на Ютуб-каналі факультету). Із захопленням усі переглянули відео театральної постановки поетичного твору Л. Українки «Сафо» у виконанні актора Національного театру імені І. Франка Дмитра Чернова та зіркової випускниці факультету музичного мистецтва КНУКіМ, етноспівачки Сусанни Карпенко.

Несподівано й цікаво прозвучали твори Лесі Українки у стилях реп і джаз. До ювілейного форуму приєднались і гості зі Львова – переможці «Голосу країни», музиканти: Павло Табаков із власною дитячою школою-студією, привітавши всіх реп-віршем «Мріє, не зрадь!», і заслужена артистка України, володарка гран-прі першого Міжнародного конкурсу українського романсу ім. Квітки Цісик Оксана Муха із композицією «Ой вишеньки – черешеньки».

Загалом участь в онлайн-форумі до 150-річчя Лесі Українки, зорганізованому факультетом музичного мистецтва КНУКіМ, взяло участь 175 учасників з різних закладів вищої і передвищої мистецької освіти (Ужгород, Умань, Київ), наші колеги – педагоги, науковці, викладачі, дослідники, митці, мистецтвознавці з Полтави, Маріуполя, Львову, Івано-Франківська, Харкова, а також з США, Канади, Литви. Проєкт видався масштабним, надзвичайно цікавим, змістовним, глибоким, філософічним, актуальним і сучасним!

Запис міжнародної онлайн-події музикантів КНУКіМ до 150-річчя Лариси Косач-Квітки (Лесі Українки) буде розміщено на Ютуб-каналі ФММ КНУКіМ.

Ліцензія МОН України, наказ № 116-л від 02.06.2017 р.